1 клас
ТЕМА. Сніжинки. Практична робота. Вирізання сніжинок.
МЕТА. Формувати в учнів елементарні уявлення про сніг,
здатність спостерігати за об’єктами та явищами природи. Сприяти розвитку
мовлення учнів. Розвивати позитивне емоційне ставлення до пізнання
навколишнього світу. Вчити учнів бачити і відчувати красу природи, заохочувати
до творчості.
І.
Організаційна частина.
Вже дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
-
А допоможе нам
сьогодні ось цей симпатичний малюк – Сніговичок.
Отож, вирушаємо!
ІІ.
Актуалізація опорних знань учнів . Мотивація навчальної діяльності.
Білі сани налетіли,
Скакуни в тих санях білі.
Білошкіра, білолиця.
Білим рукавом махає,
Сріблом все навкруг вкриває.
-Хто це?
-Це зима.
-Вам подобається ця пора року? Чим?
-Дійсно, скільки гарного навкруги – блискучі бурульки,
ажурні сніжинки, таємничі кучугури…
Казкова краса зими притягує, хвилює, бентежить нашу уяву.
Зараз ми подивимося відеоролик , і наш настрій справді
стане зимовим.
Відеоролик «
Зимова казка».
-Кожен кадр фільму
демонстрував нам справді зимове явище – сніг.
- А що ми знаємо про сніг?
ІІІ.
Оголошення теми уроку.
-
Сьогодні на уроці
дізнаємося про нові дивовижні факти існування цього природного явища.
-
А сніговичок
приготував для вас перше «снігове » завдання!
Виконаємо?
ІV. « Мозковий штурм».
-
Відповідайте хором!
1 1) Живе – лежить,
1 1) Живе – лежить,
Помре –
побіжить ( сніг).
2)Ой, зима все посріблила,
Світ увесь ковдрою накрила.
З неба вже летять пушинки,
Всім відомо – це …( сніжинки).
3)Я падаю на ваші хати ,
Я білий- білий,
волохатий,
І називаюсь
просто-…( сніг).
4) Білий, а не
борошно,
Пухнастий , а не
вата,
Літає, а не птах
( сніг).
А несеться і
летить,
Жваво у танку
кружляє,
Наших діток
звеселяє?
Звісно, це такі
пушинки-
Білі, зимові …(
сніжинки).
-
Ось така маленька
красуня сьогодні завітала й до нас. Буде подружкою Сніговичку.
Демонструю
ілюстрацію « живої » сніжинки.
V. Поетична сторінка.
Про сніг складено дуже багато віршів. Зараз один
послухаємо.
Діти читають
напам’ять вірш О. Олеся « Метелики».
-
То на що ж схожі
сніжинки? ( На метеликів).
-
З чим ще можна
порівняти сніг?
Допишемо в зошиті… ( с.12)
БІЛІ метелики
БІЛА ковдра
БІЛЕ хутро
БІЛИЙ килим
-
Усе біле! А тепер розкажемо, яка ж наша Сніжинка-
балеринка.
АСОЦІАТИВНИЙ КУЩ
Сніжинка
тендітна кришталева
неповторна різьблена
ніжна
-
Які ще назви ознак можна дібрати?
-
А тепер УВАГА!
Наш друг Сніговичок приготував для Сніжинки незвичайний
подарунок – СЕНКАН.
Це такий особливий наримований вірш.
Та сталася неприємність : Сніговик послизнувся – і вірш
розсипався. Допоможіть його відновити.
СНІЖИНКА.
ЛЬОДЯНА, ХИМЕРНА.
ЛЕТИТЬ,
ВКРИВАЄ, РОЗТАЄ.
ПЕРЕТВОРИЛАСЯ
НА КРАПЛИНКУ ВОДИ.
ДИВО.
Фізпауза « ГРА
У СНІЖКИ ».
VІ.Парна робота.
Діти, ви знаєте, що сніжинки по одній не літають. У ваших
конвертах – сестрички нашої Балеринки. Слід зібрати частинки картки одне ціле ,
тоді ми побачимо сестричку Балеринки і зможемо прочитати римований вірш.
Сніжинки із
хмари повилітали,
Сніжинки
повільно у небі кружляли,
А потім
тихенько упали до ніг,
І землю
закутав білесенький сніг…
-
Усі наші гості –
сніжинки – однаковісінькі. А насправді у природі так не буває.
VІІ.Сторінка ерудита.
Послухаємо уважно цікаве повідомлення.
Сніжинки- це краплі води, які
перетворилися на кристалики льоду. Немає двох абсолютно однакових сніжинок . Вони
можуть мати різні візерунки,але кожна з них має тільки шестигранну будову.
Є в природі
сніжинки- велетні, розміром з долоню, та є й крихітки, ледь помітні неозброєним
оком.
Розміри
сніжинок залежать від температури. Чим нижча температура, тим менші сніжинки.
-
А ось ще кілька цікавих фактів про сніг…
•При падінні у
воду сніжинка « співає», тобто створює дуже високий звук, невловимий людським
вухом, але риби його дуже не люблять.
•Двох сніжинок
з однаковою кристалічною будовою не буває.
•Найбільша
сніжинка була засвідчена у січні 1887р.( 127 років тому)під час снігопаду у ш. Монтана (США). Вона мала діаметр 38 см.
Зазвичай
сніжинки мають діаметр близько 5 мм.
•Сніжинки
складаються на 95% з повітря.
•У мові
ескімосів для називання снігу існує більше 20 слів.
Ось такі
сніжинки!
VІІІ. Психологічний тренінг.
Перегляд відеоролика
« Сніжинки».
ІХ.Практична
робота.
Це фантастична завірюха! А тепер давайте зробимо сніжинки з паперу.
Вони дуже гарні, та ще й не тануть.
Інструктаж.
Виставка дитячих робіт.
-Як ви гадаєте, яку користь приносить сніг?
Побудова учнями висловлювань .
Я знаю…
Я вмію…
Я ціную…
Немає коментарів:
Дописати коментар